Vitajte na stránke zamkovedlazby.wbl.sk v sekcii prírodný kameňO b k l a d y  a  d l a ž b y  z  k a m e ň a:Andezit - tento prírodný kameň je vhodný na dlažby aj obklady. Štiepa sa na rôzne hrúbky od 1 cm až po 10 cm. K dispozícii sú v troch farebnostiach /šedo-hnedá, čierna a hrdzavohnedá/. Kameň je vhodný na šlapáky do trávy.


                                                          
       ANDEZIT ŠEDO HNEDÝ                                                       ANDEZIT ČIERNY                                                  ANDEZIT HRDZAVOHNEDY

 


Pieskovec - je vhodný takisto na obklad, dlažby aj šlapáky. K dispozícii je v hrúbkach od 1 - 10 cm a je preň typická piesková farba. Veľmi estetická je kombinácia pieskovca a andezitu vďaka farebnej príbuznosti.
 


PIESKOVEC (BLEDOHNEDY)


Bridlica - bridlica je vhodná najmä na obklady múrov a plotov, ale je možné použitie aj na dlažby. Dodáva sa v troch farebných odtieňoch (zelenofialová, šedohnedá a hnedomodrá).

                                                      
     BRIDLICA ZELENO FIALOVA                                              BRIDLICA ŠEDOHNEDÁ                                         BRIDLICA HNEDOMODRA


Travertín - táto sopečná vyvrenina je vhodná najmä na budovanie skaliek, jazierok a vodopádikov. Typická preňho je piesková farba a vysoká pórovitosť. Do týchto pórikov je možné vštepovať rôzne skalkové rastlinky.


TRAVERTÍN


Vápenec - vyznačuje sa veľkou farebnou škálou, všestrannosťou, odolnosťou a jednoduchou údržbou. Tento esteticky pôsobiaci kameň sa dodáva ako obklad, dlažba, ale aj murovací alebo skalkový. Patrí k sedimentárnym horninám, ktoré vznikli ukladaním a zhutňovaním bahna, hliny, popola, skamenelín a iných sedimentov. 

TOPlist